Na co zwracać uwagę na giełdzie?

Obserwując analizę giełdową można dostrzec kilka rzeczy, które dla każdego początkującego inwestora mogą być w wielu sytuacjach zadziwiające i mogą niewiele mówić. Jednak istotnym jest, żeby szczególnie zwracać uwagę na większość możliwych wariacji, które możemy spotkać podczas grania na giełdzie. Jest to bardzo ryzykowna gra, w której lepiej brać pod uwagę wszystko co jest możliwe. Innym razem może się to skończyć szybkim upadkiem nawet najbardziej obiecującego i przodującego inwestora.

Istotną sprawą, którą każdy trader powinien obserwować to wykresy. Patrząc na wykresy powinien być świadomy tego jakie trendy one reprezentują oraz do czego ostatecznie mogą prowadzić. Jednak również powinien zwracać uwagę na wszelkie możliwe objawy zmiany trendu. Każdy dobry trader powinien wiedzieć w jakim momencie powinien się wycofać, a w jakim momencie zainwestować w daną spółkę, żeby dobrze zarobić. Dlatego tak istotne jest przyglądanie się wszelkiego rodzaju zapowiedziom wzrostów i zapowiedziom spadków. Wprawiony inwestor zwraca specjalną uwagę na każde przesłanki, które mogą świadczyć o zmianach trendu.

Negatywne przesłanki na giełdzie

Skupiając się na giełdzie i inwestując w nią swoje środki, musimy zapoznać się z terminami, które w wielu sytuacjach mogą być dla nas bardzo pomocne. Dlatego tak istotne jest, żeby dowiedzieć się po czym rozpoznać możliwe spadki na giełdzie i osłabienie naszych akcji. Najczęściej spotykanymi na giełdzie wykresami, na które każdy inwestor powinien zwrócić specjalną uwagę, w przypadku negatywnych przesłanek to głowa i ramiona oraz odwrócony spodek.

Głowa i ramiona to formacja, w której na początku występuje trend wzrosty, zaś po nim następują stopniowo spadki i wzrosty, które wyglądają niczym głowa i ramiona. Gdzie głowa jest najwyżej oznaczonym punktem. Warto obserwować zachowanie takiego wykresu, ponieważ w niektórych warunkach mogą pojawić się czasem nawet dwie głowy. Najlepszy moment na sprzedaż akcji, występuje zaś kiedy cena spadnie lekko poniżej ramienia. Formacja zwiastuje odwrócenie trendu i znaczny spadek cen. Dlatego, jeżeli nie chcecie stracić swojego zainwestowanego kapitału to warto zwrócić na to uwagę.

Zaś odwrócony spodek jest formacją, która również następuje po trendzie wzrostowym i zwiastuje trend spadkowe. W tym przypadku wolumen obrotów powinien osiągnąć swoje maksymalne wartości w momencie gdy cena również osiągnie swoje maksimum. Zaś sprzedaż akcji powinno dokonać się wtedy, gdy cena zacznie przecinać linię formacji.

Pozytywne przesłanki na giełdzie

Pozytywne zapowiedzi na giełdzie zdarzają się równie często co teg negatywne, jednak wiążą się z inna strategią. W tym przypadku trzeba wpierw wydać swoje środki finansowe po to, żeby zaczęły same na siebie zarabiać. Jednak w tym przypadku również można łatwo stracić zgromadzone środki, zwłaszcza jeżeli kupimy akcje w nieodpowiednim momencie, ponieważ źle przeanalizujemy trend i okaże się, ze pomyliliśmy się w swoich wyliczeniach. W wyniku czego pokaźna suma pieniędzy zniknęła szybciej, niż się pojawiła.

Jednak obserwowanie pozytywnych przesłanek na giełdzie jest bardzo podobne do tych negatywnych. Z racji tego, że wyglądają w bardzo podobny sposób. Jeżeli wyczekujecie na sytuacje, w której możecie kupić akcje powinniście być świadomi, że można to zrobić w sytuacji, gdy na wykresie zobaczycie formację odwrócona głowa z ramionami, która zwiastuje wzrost cen. Odwrócona głowa z ramionami następuje po trendzie spadkowym i zwiastuje trend wzrostowy. Podobnie ma się to do sytuacji z formacją spodka, która również zwiastuje wzrost cen. Gdy zobaczycie jedną z tych formacji, wiedzcie że trafiliście w idealny moment na kupno akcji.

Ile potrzeba pieniędzy, żeby grać na giełdzie?

Kraj Kwitnących Wiśni zaskakuje nie tylko magiczną kulturą.