Dlaczego warto powierzyć usługi księgowe firmie zewnętrznej?

Prowadzenie księgowości jest obowiązkiem każdej firmy, niezależnie od jej wielkości i branży. Duże przedsiębiorstwa najczęściej posiadają własnych księgowych, jednak dla praktycznie wszystkich małych i większości średnich firm jest to wydatek ponad możliwości finansowe. Dlatego warto zdecydować się na usługi profesjonalnego biura rachunkowego. Oto najważniejsze korzyści płynącego z takiego rozwiązania.

Oszczędność czasu
Prowadzenie rozliczeń podatkowych to wbrew pozorom bardzo dużo pracy, wymagające w dodatku znajomości określonych procedur administracyjnych i przepisów. Niezależnie od tego, czy sami podejmujemy się tego zadania, czy powierzamy je swoim pracownikom, do jego wykonania potrzebny jest czas, który można poświęcić na pracę. Zatrudniając zewnętrzne biuro rachunkowe do prowadzenia naszej księgowości możemy zająć się tylko i wyłącznie wypełnianiem obowiązków służbowych.

Zmniejszenie kosztów prowadzenia firmy
Stworzenie własnego działu księgowości wiąże się z wydatkami, na które pozwolić mogą sobie głównie duże firmy, zatrudniające wiele osób – poza pensjami dla księgowych ponoszone są również koszty wszystkich składek. Trudno wyobrazić sobie jednoosobową firmę, która pracując na wyłącznie własne utrzymanie, zmuszona byłaby do opłacenia pełnego działu księgowego. Korzystanie z pomocy zewnętrznego biura rachunkowego jest zdecydowanie tańsze, płacimy bowiem wyłącznie za konkretną usługę.

Większe bezpieczeństwo
Prowadzenie księgowości to zadanie bardzo odpowiedzialne, które wymaga dużej rzetelności, odpowiedniej wiedzy i umiejętności. Popełnienie nawet małego błędu i przeoczenia może się wiązać z bardzo poważnymi konsekwencjami. Ponadto należy pamiętać, że prawo podatkowe nie jest stałe, zmienia się co jakiś czas i do zrozumienia tych zmian wymagane jest posiadanie konkretnego wykształcenia. Przekazanie księgowości zewnętrznemu biuru rachunkowemu jest dla naszej firmy swojego rodzaju zabezpieczeniem – pozwala zminimalizować ryzyko wystąpienia błędów i niedopatrzeń wynikających ze zmiany prawa podatkowego.

Przy wyborze biura rachunkowego warto kierować się jego renomą. Warszawskie Biuro Księgowe Liczydło od 2000 roku zapewnia swoim klientom kompleksową obsługę księgowo-płacową, z jego usług korzystają zarówno firmy z Polski, jak i z zagranicy.

Konto walutowe – ile kosztuje i kiedy jest potrzebne?

W jaki sposób zdobyć pieniądze na założenie firmy?