Jak zaoszczędzić na kupnie samochodu

Ile razy przytrafiała się ludziom sytuacja, w której byli zachwyceni autem, które spostrzegli i chcieli za wszelką cenę go nabyć. Kobiety gdy patrzą na samochód i stwierdzą, że jest przepiękny to chcą go mieć, zaś mężczyźni zapragną go mieć kiedy usłyszą warczenie silnika i zobaczą jego osiągi. Mimo wszystko sprowadza się to często do jednego, czyli nieodpowiedzialnego kupowania auta, które dzieje się pod wpływem chwili. Samochód to nie zabawka, którą pobawimy się dwa miesiące, a potem rzucimy w kąt. Jest to wydatek, który powinien zostać dokładnie przemyślany pod każdym kątem, a zwłaszcza pod kątem finansowym. Nawet jeżeli ktoś wygra w loterii trzy miliony złotych, to nie powinien kupować sobie super drogiego auta, o którym tak długo marzył, ponieważ wygrana kiedyś się rozmyje, a auto, które jest drogie w utrzymaniu zapewne pochłonie więcej wydatków, niż będzie wynosić pensja kierowcy. Dlatego trzeba przestrzec wszystkie osoby, przed tak nieodpowiedzialnymi zakupami.

Na czym zaoszczędzić przy samochodzie?

Jest kilka rzeczy, na których można zaoszczędzić przy aucie. Jednak istotne jest to czy zamierzamy kupić nowe auto, czy może nadal jesteśmy w stanie funkcjonować ze swoim starym samochodem. Lecz również trzeba przyjrzeć się temu czy aktualne auto nie jest zbyt drogie w utrzymaniu i czy może nie kosztowało za wiele pieniędzy, ponieważ chcieliśmy nieco zaimponować znajomym i bliskim, a teraz się okazuje, że pochłania ono znacznie więcej pieniędzy niż wstępnie było to zaplanowane. Dlatego mając auto można się zastanowić nad dwiema rzeczami, czy potrzebny jest nam nowy samochód i czy utrzymanie naszego aktualnego pojazdu nie kosztuje nas czasem, jednak zbyt wiele?

Jeżeli okazuje się, że nie potrzebujemy nowego auta, bo w sumie nasz stary samochód wcale nie jest takie zły. To może lepiej zastanowić się nad tym, czy warto przepłacać? Wiele osób może służyć za przykład, że nie warto. Zadaj sobie pytanie ile znasz osób, które kupiły samochód i narzekają na niego jaki jest drogi w utrzymaniu? Zapewne nie jedna osoba w tym momencie przyszła Ci na myśl. Zawsze znajdzie się kilka osób, które chciały mieć samochód, z którego mogliby być dumni, ale z drugiej strony mają problemy finansowe wynikające z posiadania takiego auta, a tym samym nie mogą w stanie wystarczająco nacieszyć się swoją dumą, bo co chwila znajdują powody do narzekania. Dlatego, jeżeli Twoje auto jest nadal sprawne, tanie w utrzymaniu i mimo wszystko nie jest, aż tak złe, to może zastanów się czy by jeszcze nim trochę nie pojeździć?

Lecz, jeżeli okazuje się, że Twój samochód jest drogi w utrzymaniu i stwierdzasz, że za dużo wydajesz na jego utrzymanie, to warto się rozejrzeć za czymś tańszym i być może bardziej miejskim. Postaraj się przygotować swoje auto do sprzedaży, naprawiając jak najwięcej niedoskonałości. Wystaw go na sprzedaż, a za zarobione pieniądze poszukaj aut, które spełnią warunki auta taniego w utrzymaniu. Tanie w utrzymaniu, czyli takie, które jest dosyć małe ze względu na mniejszą wagę i niższe koszty ubezpieczenia. Ponadto szukaj auta z małym silnikiem, dzięki czemu zaoszczędzisz na paliwie. Na drodze i tak są ograniczenia prędkości, więc nie będzie miejsca do popisywania się prędkością auta. Zastanów się również nad tym czy nie warto zakupić auta z instalacją gazową, albo z silnikiem diesla, dzięki czemu zaoszczędzisz kilka złotych na paliwie. Kupując samochód zwróć uwagę na cenę części i czy auto ma opinie trwałego samochodu. Przykładem tego typu aut są np. Ople, lub samochody z japońskim rodowodem. W momencie kiedy się już mniej więcej zdecydowałeś na kupno auta, to teraz musisz wiedzieć, że najlepiej kupować na giełdach i aukcjach. Wiadomo, że auto z salonu będzie pewniejszym zakupem, ale mimo wszystko warto zaryzykować i kupić samochód od osoby fizycznej. Jednak w takim przypadku najlepiej wziąć ze sobą najlepiej jakiegoś zaprzyjaźnionego mechanika, który obejrzy auto. Pamiętaj również o tym, że w przypadku kupowania używanego samochodu można zawsze postarać się nieco zbić cenę.

3 skuteczne sposoby na oszczędzanie

Po co oszczędzać pieniądze?