5 sposobów na problemy finansowe

Czy zastanawiasz się nad tym skąd wziąć pieniądze? Często zdarza Ci się, że masz problemy finansowe? Jeżeli pod koniec miesiąca zawsze Ci ich brakuje, to warto żebyś zainteresował się kilkoma sposobami, które odchudzą Twoje wydatki, dzięki czemu Ty oraz Twój portfel będzie znacznie szczęśliwsi.

Jak zaoszczędzić pieniądze?

1. Odstaw używki

Wiele osób tego nie odczuwa, ale fakty są takie, że używki pochłaniają naprawdę sporą kwotę pieniędzy. Najpowszechniejszymi „pożeraczami” pieniędzy ludzi, którzy używają używek, to oczywiście papierosy. Powiedzmy, że paczka papierosów kosztuje 13 złotych. Średnio palacz pali jedną paczkę dziennie. To wychodzi nam trzysta dziewięćdziesiąt złotych w ciągu miesiąca. Nawet jeżeli sami będziemy sobie skręcać papierosy, albo będziemy kupować papierosy na straganach. To i tak może to pochłonąć sporą liczbę pieniędzy. A papierosy to i tak nie wszystko. Przecież są jeszcze inne używki takie jak np. alkohol, które mogą wpływać negatywnie na nasz budżet. Dlatego jak najszybciej odstawcie wszelkiego rodzaju używki, bo nic z tego pozytywnego nie ma.

2. Korzystaj z promocji i kupuj produkty w drugim obiegu

Narzekasz na to, że wszystko jest za drogie? To może warto zainteresować się promocjami i produktami, które można kupić chociażby na aukcjach internetowych? Skorzystaj z serwisu łowca-okazji.pl oraz z serwisów aukcyjnych, które pomogą Ci zaoszczędzić Twoje finanse. Dzięki takim stosunkowo łatwym metodom jesteś w stanie dużo osiągnąć. Oszczędzając na ubraniach dwadzieścia, czy czterdzieści procent. Może zebrać się pokaźna sumka pieniędzy, którą możesz zaoszczędzić i nie wydawać na doraźne rzeczy.

3. Odkładaj drobne sumy pieniędzy

Pamiętasz jak byłeś małym dzieckiem i miałeś świnkę skarbonkę? Wtedy wrzucanie pieniążków do niej było czymś miłym dla serca. Sam fakt, że zbierało się kapitał i z dnia na dzień się powiększał dawało uczucie euforii. Dlatego może warto powrócić do tamtych czasów? Masz jakieś drobne w portfelu, to czemu by ich nie wrzucić do skarbonki? W taki sposób można szybko popaść w nawyk oszczędzania. Wrzucając drobne kwoty pieniędzy możemy zapoczątkować długofalowe oszczędzanie.

4. Nie kupuj na kredyt

W tym miesiącu Pan Janek zarobił dwa tysiące złotych. Jest to jego stała, miesięczna wypłata. Tysiąc złotych przeznaczył na wydatki związane z mieszkanie, zaś pięćset złotych wydał na jedzenie oraz środki czystości. Kiedy podliczył, że zostało mu jeszcze kolejne pięćset złotych bardzo się ucieszył. Jednak przypomniał sobie, że wziął kredyt na telewizor, konsolę i nowy laptop. Łączna wartość wszystkich sprzętów w kredycie pochłania go czterysta siedemdziesiąt złotych. Zostało mu jedynie trzydzieści złotych, które wydał idąc do kina. Z racji tego, że kupione przez Pana Janka produkty za jakiś czas stracą sporo na wartości, ponieważ technologia bardzo szybko się rozwija i w momencie gdy spłaci kredyt sprzęt, który kupił będzie wart dwukrotnie mniej, a wraz z odsetkami zapłaci za niego znacznie więcej. Taniej by wyszło, gdyby oszczędzał te pieniądze i kupił sobie tego typu produkty korzystając chociażby z aukcji internetowych, promocji sklepowych oraz innych możliwości, które pozwoliłyby mu na kupno tych rzeczy, za mniejsze pieniądze.

5. Korzystaj z darmowych rozwiązań

Nie chcesz być rozrzutnym, a mimo to nie chcesz się odcinać od świata? To warto zainteresować się przeróżnymi darmowymi rozwiązaniami. Chcesz gdzieś wyjść z domu to poszukaj informacji na temat przeróżnych koncertów, czy eventów. Wiele z nich zapewne jest za darmo, dzięki temu będziesz mógł zaoszczędzić pieniądze oraz dobrze się pobawić. Ponadto jeżeli prowadzisz firmę, albo sam dużo korzystasz z komputera i używasz płatnych programów, to może warto spróbować przerzucić się na rozwiązania open-source? Otwarte oprogramowania rozwijają sie bardzo szybko i mogą pomóc być porównywalnie dobre do tych płatnych programów.

Jak zacząć zarabiać pieniądze?