Jak wydawać pieniądze z głową – Smart shopping?

Wiele osób często narzeka na to, że nie potrafią dobrze gospodarować pieniędzmi. Bardzo często podejmują bezmyślne decyzje związane z zakupami i w sumie kupują coś, a bo tak. Wychodzą z założenia, że jak mają pieniądze to po to, żeby wydawać. Później nie mają grosza przy duszy, ale mają przynajmniej markowe ubrania oraz masę gadżetów, dzięki którym sprawiają wrażenie bogatszych, co w istocie wcale nic nie oznacza. Bo jeżeli dzięki swojemu wyglądowi trafią do grona ludzi bogatych to tak naprawdę nie zda się to im na nic, bo z racji marnowania pieniędzy na nieistotne, z perspektywy czasu, przedmioty, nie będą oni mieć pieniędzy na spędzanie czasu z prawdziwie bogatymi ludźmi.

Wydawaj pieniądze w sprytny sposób – Minimalizm

Nie wydawaj pieniędzy na markowe ubrania, które mają krzyczeć „popatrzcie na mnie, mam pieniądze”. Bo tak nie zachowują się bogaci ludzie. Prawdziwy bogaty człowiek, który osiągnął swój sukces ciężka pracą zdaje sobie sprawę z tego jak trudno mu było to zarobić, a jak łatwo może to wszystko stracić. Dlatego w swoim życiu stosuj zasadę minimalizmu. Dzięki temu pozbędziesz się zbędnych wydatków, które są pozbawione większego sensu. Nie musisz kupować najdroższych i najbardziej popularnych rzeczy, tylko ze względu na to, że inni je kupują. Kupuj rzeczy zwykłe, które stawiają na prostotę i dobre wykonanie. Lepiej garnitur kupić od zaprzyjaźnionego krawca, który uszyje go na miarę, niż zamawiać w drogim sklepie.

Smart shopping – Jak robić inteligentne zakupy?

Smart shopping to moda, która przywędrowała ze Stanów Zjednoczonych. W dzisiejszych czasach bardzo trendy jest oszczędzanie i kupowanie wielu produktów na promocjach. Znacznie lepiej zaoszczędzić pieniądze kupując produkt o 40 procent taniej, niż bezsensownie przepłacać. Nikogo, a tym bardziej rynku nie interesuje cena, za którą nabyłeś dany produkt. Istotne jest to jak on się prezentuje i ile jest wart na rynku. Jeżeli kupisz produkt tańszy, a będziesz mógł go sprzedać drożej, bo skorzystałeś z promocji, to znaczy że dokonałeś naprawdę mądrego zakupu. Jednak, jeżeli kupisz coś co kosztuje dwa razy drożej, to zwyczajnie dałeś się nabić w butelkę.

Umiejętne porównywanie cen podczas zakupów

Tej umiejętności wielu osobom brakuje, zwłaszcza podczas kupowania produktów wysokiej jakości. W dzisiejszych czasach porównywanie cen nie powinno stanowić żadnego problemu, zwłaszcza gdy korzysta się z internetu. Porównywarki cenowe, takie chociażby jak ceneo.pl, są w stanie wykonać całą pracę za nas. Nie musimy się o nic martwić, wystarczy wybrać poszukiwany produkt i porównać go z innymi sklepami. Kupując sprzęt RTV/AGD jesteśmy w stanie zaoszczędzić nawet do kilkuset złotych na jednym produkcie.

Ile kosztuje utrzymanie psa?

Różne formy kredytu samochodowego